A válaszokat köszönöm!#nitrát nirogén
2021. ápr. 30. 20:35
1/2 Arp Du válasza:
ammónium nitrát NH4NO3
N tömege/ NH4NO3 tömege=?
M(N)= 14
NH4NO3 van benne 2 N, 4 H, 3 oxigén
M(NH4NO3)=2*14 +4*1 +3*16= 80
nitrogénből 2 van benne ezért
N tömege/ NH4NO3 tömege= 2*14 /80= 0,35
0,35 *100 = 35% a N tartalma
hektáronként 200 kg, ennek 35%-a N
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2021. máj. 3. 12:05