A talaj nitrogén tartalmának pótlására ammónium nitrát műtrágyát használnak 200 kg/ha dózisban. A műtrágyát 50 kg kiszerelésben, 150 g-os műanyag kiszerelésszákokban szállítják. Hány % a műtrágya N tartalma? Mennyi N kerül a talajba hektáronként?

A válaszokat köszönöm!

#nitrát nirogén
2021. ápr. 30. 20:35
 1/2 Arp Du ***** válasza:

ammónium nitrát NH4NO3

N tömege/ NH4NO3 tömege=?

M(N)= 14

NH4NO3 van benne 2 N, 4 H, 3 oxigén

M(NH4NO3)=2*14 +4*1 +3*16= 80


nitrogénből 2 van benne ezért

N tömege/ NH4NO3 tömege= 2*14 /80= 0,35

0,35 *100 = 35% a N tartalma


hektáronként 200 kg, ennek 35%-a N

2021. máj. 1. 18:30
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2021. máj. 3. 12:05