Fizikából háziban tudnátok segíteni?

Egy Q=2 C pontszerű töltéstől 2 méterre van az A pont,5 méterre a B pont Mekkora az A pont B pontra vonatkoztatott feszültsége?

2021. nov. 7. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Elektromos potenciál ponttöltéstől r távolságra:

V=Q/(4πε₀r)

A fesz. a potenciálok különbsége:

VA-VB = Q/(4πε₀rA) - Q/(4πε₀rB)

ε₀=8.854*10^(-12) F/m


Helyettesítsd be, számold ki

2021. nov. 7. 18:47
 2/4 A kérdező kommentje:
10-es vagyok igy iskolában biztos nem számoltuk.Addig jutottam:Uab=k*2/2-k*2/5.A tanárnak 4,86*10 19-en az eredménye,de nem tudom hogy jött ki.
2021. nov. 7. 18:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Ugyanígy számoltátok, csak k-val, ami az ε₀-ból jön: k=1/(4πε₀)


V=kQ/r


VA-VB = kQ/rA - kQ/rB = k2/2 - k2/5 = 5.4 * 10^9


Itt van kiszámolva:

[link]


Vagy te írtál valamit el, vagy a tanár.

2021. nov. 7. 19:35
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen ,nekem 5,4^9 V lett a megoldás,valószínű a tanár rossz megoldást adott meg..Köszönöm a segítséged.
2021. nov. 7. 19:40