Miért van arra szükség, hogy depressziós műveket tanítanak az általános és középiskolákban?
Az egyik ilyen hitvány regény amit olvastam, az a Kincskereső kisködmön, ami jó, hogy kimaradt a gyerekkomból. Végtelenül szomorú, szívafacsaró történet, ami alkalmas lehet arra, hogy egy gyerek kedvét elvegye az olvasástól, és rossz érzéseket keltsen benne. Olvasok egy összefoglalót az érettségi tételekről, és most szereztem tudomást a Pacsirta című regényről, aminek már az elemzése is rémes volt. Csak úgy árad belőle a depressziós hangulat.
Ilyen semmirevaló, aljas regényeket tolnak elém, ráadásul beviszik az érettségibe is. Nem, semmiképpen sem tudom értékelni. Hiába van több mint 100 elolvasott könyv, a hátam mögött, akkor sem megy. Nem értem, miért nem lehetne inkább a Harry Pottert megtenni érettségi tételnek. Az is egy tragikus sorsú gyerekről szól, de ő legalább halad az életben, harcol az igazságért, a barátaiért, a nehézségeket legyőzi. Nem veszi el az ember kedvét az élettől.
Az egész magyarságot átlengi egyfajta depresszív világszemlélet, mondhatni ebben vagyunk az egyik legjobbak. A pálinka készítés után persze :D
Számomra ezek csak arra voltak jók, hogy mélyebb önismeretet és önreflekciót szerezzek. Például, ha meghalt valaki tudnék-e Xy karakter viselkedésével azonosulni? Mit vált ki belőlem ez meg az?
Ezekhez "fel kell nőni" (és ez nem sértés) illetve át kell tudni érezni. Hiszen a legtöbb esetben mégcsak nem is a 21. világ felfogása mutatkozik meg a művekben, hanem egy sokkal visszafogottabb mégis "állatiasabb" rend uralkodik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!