Valaki adna ezekre az egyenletekre levezetéses megoldást, ellenőrzéssel?


ˣ⁄₃ -4 -⅚X = -5 -³⁄₂X


7X +2 -3X = 8X +2


2021. nov. 1. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Én úgy csinálnám, hogy közös nevezőre hozom a törteket:

2x/6 -4- 5x/6=-5- 9x/6

Összevonom amit tudok:

-3x/6=-1- 9x/6

átviszem a másik oldalra:

6x/6=-1

és egyszerűsítek:

X=-1


Ellenőrzés:

-1/3 -4 + 5/6 = -5 + 3/2

újból közös nevezőre hozom:

-2/6 -4 + 5/6 = -5 + 9/6

összevonom amit tudok:

3/6=-1 + 9/6

átviszem a bal oldalra és leosztom:

-1=-1


a második egyenletet biztos jól írtad le? valamelyik nem mínusz a kettes előtt?

2021. nov. 1. 22:58
 2/5 A kérdező kommentje:

# 1

Köszönöm az első választ. Az eredmény és a megoldás is stimmel az első egyenletnél (csak kíváncsi voltam, hogy én is jól számoltam-e).


Ami a második egyenletet illeti, azt én is így kaptam meg:


7X +2 -3X = 8X +2


(Azaz az igazság hogy nem megy jól a matek, ezért korrepetálásra járok, az egyenleteket pedig házi gyanánt kaptam. Azonban a másodikkal nekem is problémáim voltak.)

2021. nov. 1. 23:18
 3/5 anonim ***** válasza:
A második egyenletnek egyszerűen x=0 a megoldása. Mindent ugyanúgy kell csinálni, ahogy szoktuk.
2021. nov. 1. 23:46
 4/5 A kérdező kommentje:

#3


Esetleg lehetne kérni egy megoldást levezetéssel együtt (csak hogy biztos legyen a dolog)?

2021. nov. 2. 00:26
 5/5 anonim ***** válasza:

4x+2 = 8x +2


2 = 4x + 2


0 = 4x


0 = x

2021. nov. 2. 02:17