2021. ápr. 26. 11:49
1/5 A kérdező kommentje:
Leírom átláthatóbban:
1. Oldd meg a következő egyenleteket! Az alaphalmaz: Q
Végezz ellenőrzést!
a)
15 − (3x + 6) = 3
b)
3x −1+ 2x + 7 = 10 + 4x − 3x
2021. ápr. 26. 11:51
2/5 anonim válasza:
1)
zárójel felbontás
15-3x-6=3
9-3x=3
6-3x=0
6=3x
x=2
...
3/5 anonim válasza:
b)
összevonások
5x + 6 = 10 + x /-x
4x + 6 = 10 / -6
4x = 4 /:4
X = 1
4/5 anonim válasza:
csak megoldás kell vagy szöveges magyarázatokat is szeretnél, hogy mit miért úgy kell csinálni?
amúgy amit előttem írtak, az jó
5/5 A kérdező kommentje:
Csak a megoldás és a levezetése
2021. ápr. 26. 12:12