Mi a megoldás, most kezdtük el, de még nem egészen értem.. 1. Oldd meg a következő egyenleteket! Az alaphalmaz: Q Végezz ellenőrzést! a) 15 − (3x + 6) = 3 b) 3x −1+ 2x + 7 = 10 + 4x − 3x ?


2021. ápr. 26. 11:49
 1/5 A kérdező kommentje:

Leírom átláthatóbban:


1. Oldd meg a következő egyenleteket! Az alaphalmaz: Q

Végezz ellenőrzést!


a)

15 − (3x + 6) = 3


b)

3x −1+ 2x + 7 = 10 + 4x − 3x

2021. ápr. 26. 11:51
 2/5 anonim ***** válasza:
43%

1)

zárójel felbontás

15-3x-6=3

9-3x=3

6-3x=0

6=3x

x=2


...

2021. ápr. 26. 11:53
 3/5 anonim ***** válasza:

b)


összevonások


5x + 6 = 10 + x /-x

4x + 6 = 10 / -6

4x = 4 /:4

X = 1

2021. ápr. 26. 11:57
 4/5 anonim ***** válasza:

csak megoldás kell vagy szöveges magyarázatokat is szeretnél, hogy mit miért úgy kell csinálni?

amúgy amit előttem írtak, az jó

2021. ápr. 26. 12:01
 5/5 A kérdező kommentje:
Csak a megoldás és a levezetése
2021. ápr. 26. 12:12