2021. okt. 27. 12:54
1/10 krwkco válasza:
Ha felrajzolsz egy szabályos hatszöget, az 6 db egyenlőoldalú háromszögből áll. A háromszög magassága Pitagorász-tétellel kiszámolható.
A palástot 6 egyenlőszárú háromszög alkotja. Ha felrajzolsz egy hasáb-keresztmetszetet, akkor hasonlóan kiszámolható a hasáb magasságából a felületet adó háromszög magassága.
2/10 Pelenkásfiú válasza:
krwkco, ez hasáb, nem gúla.
Tehát a palást téglalapokból áll.
(Gondolom, egyenes hasábról van szó.)
4/10 A kérdező kommentje:
Igeen, egyenes hasáb! Akkor ha kiszámolom a téglalapnak a K-ét meg megszorzom az m-el az úgy jó?😅
2021. okt. 27. 14:06
5/10 krwkco válasza:
A "K-ét" az kerületét? Ha kerülettel akarod számolni a palástot, akkor az ALAPLAP kerületével kell szoroznod a hasáb magasságát. Vagy kiszámolod egy téglalap területét és szorzod 6-tal.
6/10 A kérdező kommentje:
Igeen kerulet, de akkor az utóbbit választom, köszönöm szépen!
2021. okt. 27. 14:25
7/10 Pelenkásfiú válasza:
#6 Egyik sem bonyolultabb, mint a másik. :)
K_a * m = 6 * a * m = 6 * 10 * 25
6 * K_t = 6 * a * m = 6 * 10 * 25
8/10 A kérdező kommentje:
Ohhh ezt jó tudni, köszi :D, látszik, hogy nem az erősségem a matek.. egy utolsó kérdésem lehet? Az alaplap területét hogyan kell?😅😅
2021. okt. 27. 14:33
9/10 Pelenkásfiú válasza:
Azt leírta az első.
Fel tudod osztani 6 szabályos háromszögre. Tehát minden oldala 10cm.
Ennek a magassága egy Pitagorasz-tétel, abból megvan a terület és már csak megszorzod 6-tal.
10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!😁
2021. okt. 27. 15:01