Kocka1234 kérdése:

Egy szabályos hatszög alapú hasáb alapéle 10cm, m= 25cm Mekkora az alaplap területe? Mekkora a palást területe? Mekkora a hasáb felszíne?


2021. okt. 27. 12:54
 1/10 krwkco ***** válasza:

Ha felrajzolsz egy szabályos hatszöget, az 6 db egyenlőoldalú háromszögből áll. A háromszög magassága Pitagorász-tétellel kiszámolható.

A palástot 6 egyenlőszárú háromszög alkotja. Ha felrajzolsz egy hasáb-keresztmetszetet, akkor hasonlóan kiszámolható a hasáb magasságából a felületet adó háromszög magassága.

2021. okt. 27. 13:01
 2/10 Pelenkásfiú ***** válasza:

krwkco, ez hasáb, nem gúla.


Tehát a palást téglalapokból áll.

(Gondolom, egyenes hasábról van szó.)

2021. okt. 27. 13:42
 3/10 krwkco ***** válasza:

#2

✓ :-)

2021. okt. 27. 14:00
 4/10 A kérdező kommentje:
Igeen, egyenes hasáb! Akkor ha kiszámolom a téglalapnak a K-ét meg megszorzom az m-el az úgy jó?😅
2021. okt. 27. 14:06
 5/10 krwkco ***** válasza:
A "K-ét" az kerületét? Ha kerülettel akarod számolni a palástot, akkor az ALAPLAP kerületével kell szoroznod a hasáb magasságát. Vagy kiszámolod egy téglalap területét és szorzod 6-tal.
2021. okt. 27. 14:13
 6/10 A kérdező kommentje:
Igeen kerulet, de akkor az utóbbit választom, köszönöm szépen!
2021. okt. 27. 14:25
 7/10 Pelenkásfiú ***** válasza:

#6 Egyik sem bonyolultabb, mint a másik. :)


K_a * m = 6 * a * m = 6 * 10 * 25

6 * K_t = 6 * a * m = 6 * 10 * 25

2021. okt. 27. 14:31
 8/10 A kérdező kommentje:
Ohhh ezt jó tudni, köszi :D, látszik, hogy nem az erősségem a matek.. egy utolsó kérdésem lehet? Az alaplap területét hogyan kell?😅😅
2021. okt. 27. 14:33
 9/10 Pelenkásfiú ***** válasza:

Azt leírta az első.

Fel tudod osztani 6 szabályos háromszögre. Tehát minden oldala 10cm.

Ennek a magassága egy Pitagorasz-tétel, abból megvan a terület és már csak megszorzod 6-tal.

2021. okt. 27. 14:39
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!😁
2021. okt. 27. 15:01