Valószínűségszámítási feladat?

Ha P(A)>=0,7 és P(B)>=0,9 akkor P(A*B)>=0,6. Ezt hogyan lehet bebizonyítani?

2021. okt. 24. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Sehogy, mert nem igaz. Például ha P(A)=P(B)=1, attól még a P(A*B) értéke akár 0 is lehet.
2021. okt. 24. 17:35
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt kifejtenéd, csak kicsit részletesebben légyszíves, mert nem igazán értem, hogy miért?
2021. okt. 24. 17:43
 3/5 anonim ***** válasza:

A esemény: egy kiválasztott 6-ra végződő, 100-nál kisebb pozitív egész szám páros. P(A)=1

B esemény: egy kiválasztott 7-re végződő, 100-nál kisebb pozitív egész szám páratlan. P(B)=1

P(A*B)=?

2021. okt. 24. 17:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Szitaformula:

1>=P(A+B)=P(A)+P(B)-P(AB)>=0,7+0,9-P(A*B)=1,6-P(A*B)

Innen következik az állítás.

2021. okt. 24. 18:28
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
@3: A két valség teljesen más halmazon értelmezett, úgyhogy P(AB) értelmezhetetlen.
2021. okt. 25. 21:36