Na akkor ennek mi a megoldása? (MATEK)


Írjuk fel a hányadosokat hatvány alakban!


9 a negyediken osztva 3 a hatodikonnal

5 a hetediken osztva 25 a 2-onnal

25 az ötödiken osztva 5 a hetedikennel


lécci levezetnétek? köcc :D


2010. szept. 2. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
ezt nem várhatod el.. max ha fizetsz xDD
2010. szept. 2. 16:26
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez most komolyan problémát okoz? Már vagy 15 éve érettségiztem, de ez tök egyszerű....

9 a negyediken az 3 a nyolcadikon (2*4). Osztásnál meg kivonod a hatványkitevőket. Tehát 8-6=3 végeredmény 3 a másodikon

A többi ugyanígy!

2010. szept. 2. 16:28
 3/8 anonim ***** válasza:
Hányadik osztály egyébként?
2010. szept. 2. 16:29
 4/8 anonim ***** válasza:
Elgépeltem, 8-6=2 természetesen, de remélem ez már nem okoz fennakadást...
2010. szept. 2. 16:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Nincs függvénytáblázatod? Abban benne van az ilyen...
2010. szept. 2. 17:23
 6/8 anonim ***** válasza:

Csak az elsőt vezetem le, a többi hasonló.


9=3^2

9^4=(3^2)^4=3^(2*4)=3^8

3^8/(3^6)=3^(8-6)=3^2


vagy:

3^2=9

3^6=3^(2*3)=(3^2)^3=9^3

9^4/(9^3)=9^(4-3)=9^1=9

2010. szept. 2. 17:38
 7/8 anonim ***** válasza:

Tehát:

Ugyanarra az alapra alakítod át a számlálót és a nevezőt

Ezután a kitevőkkel számolsz:

szorzás helyett összeadás

osztás helyett kivonás

hatványozás helyett szorzás

gyökvonás helyett osztás

2010. szept. 2. 17:40
 8/8 A kérdező kommentje:
hja oks köcc :D amúgy 8. csak ez ismétlés és én szinte mindenből jó vok kivéve matekból,me abból sík hülye xD
2010. szept. 2. 19:10