Matekban kérnék segítséget 5*5*12- (16*2) -200*2=?

mivel kell kezdeni és hogyan tovább? köhi
2010. szept. 2. 10:47
1 2
 11/12 anonim válasza:

elsőnek a zárójellel majd a szorzásokkal folytatod


5*5*12-32-200*2=

300-32-400=-132

2010. szept. 15. 20:45
 12/12 anonim válasza:

Ez a 300 meg hasonlók hogy jöttek ki azt nem is értem én.

5*5*12-(16*2)-200*2=136

5*5=25

25*12=300

300-32=268

268-200=68

68*2=136!!!

Így jön ez ki kérem. :D

2010. szept. 16. 15:22
1 2