MATEK HAZI SEGITSEG! Melyik az a szam,amelynek az 1/4 resze 2-vel kisebb az 1/3-anal?

Koszonom elore is:))!
2021. okt. 12. 19:11
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

x/4+2=x/3

3x+24=4x

x=24

2021. okt. 12. 19:13
 2/3 krwkco ***** válasza:
91%

Az ilyen feladatot úgy kell egyenletté alakítani, hogy részmondatokra bontod:

- melyik az a szam => x

- amelynek az 1/4 resze => x/4

- 2-vel kisebb => ami kisebb, ahhoz hozzá kell adni, hogy egyenlő legyen => x/4 + 2

- az 1/3-ánál? => x/3

x/4 + 2 = x/3 Ezt az egyenletet kell megoldani, ahogy 1-es tette.

A részmondatokra bontást úgy is jelölheted magadnak, hogy amivel éppen foglalkozol, azt aláhúzod a mondatban.

2021. okt. 12. 19:23
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm 🥺🥺
2021. okt. 12. 19:24