Véletlenszerűen választunk két 1-nél kisebb pozitív számot. Mennyi a valószínűsége, hogy a szorzatuk kisebb 0,87-nél?

2021. ápr. 4. 23:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

(a, b)€(0, 1)^2

a*b<0,87

b<0,87/a


P=0,87+T


T a 0,87/a integrálja 0,87-tol 1-ig.

2021. ápr. 5. 00:05
 2/11 krwkco ***** válasza:
30%
A kiválasztás ugyanolyan, mintha (0,0) (0,1) (1,1) (1,0) négyzet pontjai közül választanánk. Az x*y=0,87 függvény választja el a négyzet "jó" és "rossz" részeit. Ez láthatóan egy egyenes, ami a (1, 0,87) (0,87, 1) pontokon megy keresztül és levágja a négyzet egyik sarkát. Számítsuk ki a négyzet sarok nélküli területét és az lesz a valószínűség.
2021. ápr. 5. 00:28
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Nem egyenes, hanem hiperbola!!!
2021. ápr. 5. 00:32
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem c+c*(ln(1)-ln(c)) jött ki, ha nem xartam el az integrálást (ahol c=0.87). Kb. 99% amúgy.
2021. ápr. 5. 01:22
 5/11 krwkco ***** válasza:

#3

"Nem egyenes, hanem hiperbola!!!"

Igazad van, ezt elkapkodtam. y=0,87/x Igy már elkerülhetetlen az integrálás.

x=0-tól 0,87-ig 0,87

és x=0,87-tól 1-ig y=0,87/x integrálja, ahogy #1 írta.

2021. ápr. 5. 08:33
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
2021. ápr. 5. 10:36
 7/11 A kérdező kommentje:
Valaki egy picit ki tudná ezt fejteni, hogy miért 0,87-től 1-ig integrálunk? Lényegében úgy kell elképzelni ahogy a második írta, csak egyenes helyett egy hiperbola "választja el" a jó és a rossz felét a négyzetnek?
2021. ápr. 5. 10:47
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Keressük a (0,1)x(0,1) két dienziós nyitott intervallum azon pontjait, melyekre igaz, hogy x_1*x_2 < 0,87

Való igaz, a négyzet "sarkából" egy hiperbola "vágja le" azt a területet, amire ez az állítás nem igaz.

2021. ápr. 5. 10:56
 9/11 krwkco ***** válasza:
100%

"Valaki egy picit ki tudná ezt fejteni, hogy miért 0,87-től 1-ig integrálunk?"

Voltaképpen 0-tól 1-ig integrálunk, de a vonal, ami alatti területet keressük, két görbéből áll. Ha 0<x<0,87, akkor y=1. Voltaképpen itt is integrálunk, csak erről mindenki tudja, hogy ez 0,87-et ad. És csak a vonal jobb fele problémás, ahol tényleg számolni kell az integrál értékét.

2021. ápr. 5. 11:42
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért, mert a 0,87/a akkor 1.
2021. ápr. 5. 12:47
1 2