ImUNDerTheWaterPLsHElpMe kérdése:

Jó estét!Egy kör integráltját hogy tudom felhasználni egy olyan feladatban, amiben két alakzat(nálam most egy parabola és kör) közre zárt területét kéne kiszámolnom (T konvex)? Mint pl x^2=2y; x^2+y^2=8 alakzatoknál?

Előre is köszönöm válaszodat!
2021. okt. 10. 22:16
 1/3 anonim ***** válasza:

y=x^2/2

y=sqrt(8-x

2021. okt. 11. 09:21
 2/3 anonim ***** válasza:

Na még egyszer.

y=sqrt(8-x^2)=2*sqrt(2)*sqrt(1-(x/(2*sqrt2))^2)

Helyettesítéses integrálás: x/(2*sqrt(2))=sint

...

2021. okt. 11. 09:29
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2021. okt. 11. 16:33