Ennél az ellipszisnél, hogy jön ki a meg b? Hogy-hogy (2*sqrt(3))/3 lesz az egyik, a másik meg (2*sqrt(5))/5?
2021. okt. 10. 18:11
1/2 anonim válasza:
3/4x^2+5/4y^2=1
x^2/(4/3)+y^2/(4/5)=1
a^2=4/3, b^2=4/5
...
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!
2021. okt. 10. 19:45