Határozzuk meg az egyenletét, és fókuszpontjainak koordinátáit annak az origó középpontú ellipszisnek, amelyiknek az abszcissza tengelyre eső tengelye 5 koordináta egység, egyik pontja (5;2)?

2021. ápr. 10. 22:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Hibás a feladat. Az 5/2-nél nagyobb első koordinátájú pontja nem lehet az ellipszisnek.
2021. ápr. 11. 08:32
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi
2021. ápr. 11. 08:34
 3/5 A kérdező kommentje:
Amúgy nehéz feladat lenne? :D
2021. ápr. 11. 10:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Amúgy nem.
2021. ápr. 11. 10:40
 5/5 anonim ***** válasza:

a=5/2

Az ellipszis egyenlete: x^2/a^2+y^2/b^2=1


Az adott pont koordinátáit behelyettesítve megkapod a b-t.


A fókuszok F1(-c; 0), F2(c; 0).


c=sqrt(a^2-b^2)

2021. ápr. 11. 11:25