Hogyan kell úgy két vektort megszorozni, hogy csak az i és j van megadva?


Vektoriális szorzás, ez van megadva

a=9i+0j

b=2i+4j

Ha a k értéke nulla akkor bnem nagyon jön ki értelmes megoldás. Az összes példában van értéke a k-nak, az egyik tesztkérdésben nincsen.



2021. okt. 7. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, hogy mi az a k, de ugyanúgy kell, mint általában a zárójeles kifejezéseket;


9i * (2i + 4j) = 18i^2 + 36ij


Definíció szerint i^2=1 (itt most i nem komplex szám, hanem egységvektor), i*j=0, tehát az eredmény 18 lesz.

2021. okt. 7. 22:44
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Ha a z koordináta 0 (nincs k egységvektor), akkor a két vektor az xy síkban van, a szorzatuk a síkra merőleges, tehát csak z koordinátája lesz. Méghozzá 9*4-2*0=36.
2021. okt. 8. 00:43
 3/5 anonim ***** válasza:
65%
Pedig helyesen gondoltad, hogy a k vektor együtthatója 0. Mit kaptál, amikor így számoltál, és miért gondoltad, hogy nincs értelme?
2021. okt. 8. 01:22
 4/5 2*Sü ***** válasza:
100%

> Hogyan kell úgy két vektort megszorozni, hogy csak az i és j van megadva?


Úgy, mintha ez lenne megadva:

a=9i+0j+0k

b=2i+4j+0k


> Ha a k értéke nulla akkor bnem nagyon jön ki értelmes megoldás.


Mitől számít egy megoldás „értelmesnek”? Az eredmény az lesz, hogy a×b=36k. Ez miért, mitől nem értelmes?


> Az összes példában van értéke a k-nak


Tulajdonképpen itt is van, csak éppen k együtthatója nulla.

2021. okt. 8. 10:45
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Azért nem jutott ez így eszembe, mert felreolvastam a feladatot. Köszi a válaszokat
2021. okt. 11. 21:16