Ebbe a feladatban kéne segítség!2021. okt. 7. 15:47
1/5 anonim válasza:
Hát ezt a kérdést én sem értem.
Fotózd be inkább, mert így nehéz segíteni.
A 4 a másodikon, az négy a négyzeten, tehát a négy lenne az a szám, ami a másodikon van, pontosítva 4x4 vagyis 16 a végeredmény.
Legalábbis a leírtakból én így tudom értelmezni a kérdést.
De ha a négy a szám, és az a kérdés, hogy az minek a négyzete, akkor a válasz 2, mert 2x2 az négy.
2/5 anonim válasza:
Az a kérdés, hogy mit kell négyzetre emelned, hogy 4a^2-et kapj. Válasz: 2a, mivel (2a)^2=2a*2a=4a^2.
Tehát itt most nem egy konkrét szám a kérdés, hanem a szám speciális algebrai alakja. Az összes többinél is így kell gondolkodni.
3/5 anonim válasza:
Illetve rosszul mondtam; a 2a valóban megoldása a feladatnak, azonban a (-2a) is megfelel a követelményeknek, tehát itt kétféle megoldás van.
4/5 anonim válasza:
4a
Mivel a (4a)^2= (4a) a másodikon
5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket!
2021. okt. 13. 17:27