Mely szám négyzete 4a a másodikon? Nem értem a kérdést több ehhez hasonló feladat van de nem értem

Ebbe a feladatban kéne segítség!

2021. okt. 7. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

Hát ezt a kérdést én sem értem.

Fotózd be inkább, mert így nehéz segíteni.

A 4 a másodikon, az négy a négyzeten, tehát a négy lenne az a szám, ami a másodikon van, pontosítva 4x4 vagyis 16 a végeredmény.

Legalábbis a leírtakból én így tudom értelmezni a kérdést.


De ha a négy a szám, és az a kérdés, hogy az minek a négyzete, akkor a válasz 2, mert 2x2 az négy.

2021. okt. 7. 15:56
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a kérdés, hogy mit kell négyzetre emelned, hogy 4a^2-et kapj. Válasz: 2a, mivel (2a)^2=2a*2a=4a^2.


Tehát itt most nem egy konkrét szám a kérdés, hanem a szám speciális algebrai alakja. Az összes többinél is így kell gondolkodni.

2021. okt. 7. 15:56
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Illetve rosszul mondtam; a 2a valóban megoldása a feladatnak, azonban a (-2a) is megfelel a követelményeknek, tehát itt kétféle megoldás van.
2021. okt. 7. 16:22
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

4a

Mivel a (4a)^2= (4a) a másodikon

2021. okt. 7. 20:21
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket!
2021. okt. 13. 17:27