Van 50 almás pite amiből 49 halálos mérget tartalmaz. Ha valaki 3-at eszik meg azok közül, mennyi a halálozás/túlélés esélye?

Hogyan kell kiszámolni az ilyen feladatokat?
2021. okt. 3. 08:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
52%

8-asnak van igaza.

50 almáspite 49 méreg.

Ha 3-at megeszel akkor legalább 2 mérgezett így 0.


Ha a szöveg más akkor nyilván a feladat is, de ebben a formában 100% hogy meghalsz.

2021. okt. 3. 10:39
 12/15 anonim ***** válasza:
70%
Kieg.: Amennyiben a javított szöveg a helyes akkor Pelenkásfiúnak van igaza
2021. okt. 3. 10:43
 13/15 A kérdező kommentje:
A javított szöveg (1. válasz) az aktuális verzió.
2021. okt. 3. 11:06
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2021. okt. 3. 11:08
 15/15 anonim ***** válasza:

50 pitéből 45 mérgezett és 5 jó.

túlélés: (5 alatt 3)/(50 alatt 3)=1/1960=0,0005102

halál: 1-(5 alatt 3)/(50 alatt 3)=1959/1960=0,9994897959

2021. okt. 3. 11:33
1 2