segítsetek légyszii. :S
2010. szept. 1. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Google

"A gyorsulás nagysága a sebesség változásának sebességét adja meg."

Ergó a kérdésed értelmetlen.

2010. szept. 1. 14:26
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem arra gondolsz, hogy a sebesség nagyságának a változása nulla? Mert akkor pl. az egyenletes körmozgás.

De így nincs sok értelme a kérdésnek.

2010. szept. 1. 14:29
 3/8 anonim ***** válasza:

igen, tudtommal a gyorsulás=sebesség/idő

tehát: a=s/t


Így, ha "s"=0

"a" sem lehet, csak 0!!

2010. szept. 1. 14:32
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, a sebességet v-vel jelöljük.
2010. szept. 1. 14:38
 5/8 anonim ***** válasza:

Úgy érzem nem kellene beleszólnom, de mi az, hogy a=v/t? ha 3m/s-mal megyek 10 másodpercig egyenletes sebességgel, akkor 3/10 a gyorsulásom? Nem nulla?


A gyorsulás a sebesség változásának nagysága a=dv/dt, de középiskolában még csak deltav/deltat. Mondok egyet. Autóval hátrafelé mész gyorsan lassítasz, majd gyorsan elindulsz előre. Közben van egy pont, amikor 0 a sebesség, de ha folyamatosan csinálod(gyorsan váltasz), akkor végig van gyorsulás. Rugót kimozdítasz. A szélső helyzetében, amikor a rugó teljesen összenyomódott, akkor van a legnagyobb gyorsulása, a sebesség mégis nulla.

2010. szept. 1. 15:08
 6/8 anonim ***** válasza:
olyan nincs, hogy a sebesség 0 és van gyorsulás. olyan van, hogy a sebesség állandó (de nem 0!!) és van gyorsulás. pl a körmozgás. az is azért van, mert gyorsulásnál a sebesség iránya változik...
2010. szept. 1. 16:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Most írtam, hogy van olyan nem hiszem el! Állandó gyorsulással mondjuk hátramenetből előremenetbe váltasz. Akkor van egy olyan pillanat, ismétlem pillanat, amikor 0 a sebesség, ez akkor van, amikor a (v+)-ról, (v-)-ra ugrik a sebességed, vagyis hátramenetből előre felé indulsz el. Ekkor állandó gyorsulásod, mégis nulla a sebesség. Ugyanez van két rugó közé erősített golyóval. Két rugó másik vége falhoz rögzít. Megpöckölöd, és amikor a falhoz legközelebb van, akkor lesz egy pillanat, amikor megáll, majd visszafordul az egyensúlyi helyzete felé. A szélén a gyorsulás max, sebesség nulla, egyensúlyi helyzetnél pont fordítva. Mégegyszer nem irom le, nem tippelgettem, ez így van.
2010. szept. 1. 16:31
 8/8 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm utolsó ♥
2010. szept. 2. 15:33