Sebesség, gyorsulás? Házi (fizika)


Fizika nem az erősségem. Most mentem 9. osztályba, és sajnos végképp nem értem, mert olyan tanárt fogtunk ki... Próbálok jó jegyet szerezni, amire most van lehetőség, ha jól megcsinálom a házi feladatot. Kérlek segítsetek, nagyon fontos lenne :/


1. Egy golyó 5 mpig esik szabadon. Mekkora sebességgel érkezik a földre? Mennyi utat tesz meg esése közben?


2. Mennyi ideig és milyen magasról esett le a fáról az az alma, amelyik v= 4 m/s-cel ütközött a földnek?


3. Egy álló helyzetből induló teherautó 10 mp alatt éri el a 8 m/s sebességet. Mennyi a gyorsulása? Mennyi ideig kéne gyorsulnia ennek az autónak, hogy sebessége 36 km/h legyen?


4. Egy gépkocsi sebessége 10 percig 20 m/s, aután 15 percig 36 km/h.

a, mennyi az összes megtett út?

b, mennyi az átlagsebesség?


5. Az emberi haj négy hét alatt 10 mm-t nő. Mennyi a haj növekedési sebessége?


6. Mennyi idő alatt tesz meg egy autó 20m/s változatlan sebességgel 36 km hosszú utat?


Ma estig kéne a válasz, mert holnapra kell.. Köszönöm a segítséget :) Megpróbáltam, de nem megy. Megoldásokat kérek szépen.


2010. okt. 19. 20:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez egyszerű képletbe helyettesítés. Ha nem tudod megcsinálni, akkor retardált vagy.
2010. okt. 19. 20:37
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első kicsit durván fogalmazott, de abban mindenképp igaza van, hogy semmi mást nem kell csinálnod, mint keresni olyan képletet a könyvedben, amibe be tudsz helyettesíteni.


Pl az elsőhöz a képlet: h=g/2*t^2, ebből utána már a sebességet is ki tudod számolni.

2010. okt. 19. 21:14
 3/3 anonim ***** válasza:

gyorsulás: a= v/t tehát: v= a*t és t= v/a remélem a jelöléseket azért még tudod.


sebesség(egyenes vonalú egyenletes mozgás): v= s/t tehát: s= v*t és: t=s/v


ezeket behelyettesíted és csak kiszámolod,baromi egyszerű.

Többiben nem tudok segíteni...

2010. okt. 20. 19:39