A feladat: A 3 egységnyi alkotójú egyenes körkúpok közül határozza meg a maximális térfogatút!2021. szept. 30. 09:56
1/5 anonim válasza:
Felírod 3e alkotóval a térfogatának a képletét. Lederiválod 1x. Itt lesz egy zérushelye a függvényednek. lederiválod még egyszer, itt lesz egy szélső értéke (maximuma vélhetően, ha jól csináltad).
2/5 A kérdező kommentje:
10:19-es, hogyan írom fel 3e alkotóval a képletét?
2021. szept. 30. 10:43
3/5 anonim válasza:
e konstans. így a 3e és az r segítségével meg tudod határozni a kúp magasságát. A magasság meg a sugár segítségével pedig fel tudod írni a térfogatot.
5/5 Tom Benko válasza:
Mivel nem tudjuk, meddig jutottál, nehéz levezetni. Ami fontos lehet: r^2+h^2=c^2 (Pithagorasz tétele), V=\frac{r^2h\pi}{3}. Érdemes r-t kifejezni, kicsit szebb lesz a munka. Ha kiemelsz h-t, akkor egy középiskolás szélsőértékszámítás kerekedik ki, még deriválni sem kell.