Segít valaki a házi feladatomban?


Szóval a feladat 5⋅cos⁡(3x-π/3)-4⋅sin⁡(3x-π/3)=0 és a megoldásban ez van x=9/10+π/3+k⋅π

Sehogy sem jutottam el ehhez a megoldáshoz. :(



2020. márc. 20. 10:43
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem!


Oldd meg magad! Amúgy ugye tudod, hogy feljárnak ide a tanárok és teljes osztályra kiterjedő egyest adnak azért, ha valaki innen számoltatja ki a feladatát!

2020. márc. 20. 10:44
 2/8 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm?!! Egyébként már 3 órája ülök itt felette és egyszerűen nem jön ki a megoldás.
2020. márc. 20. 10:46
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Tanárodat megkéred, hogy segítsen!
2020. márc. 20. 10:51
 4/8 A kérdező kommentje:
Már ráírtam de reggel óta nem üzent vissza :(
2020. márc. 20. 10:52
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

5cos(3x-Pi/3)=4sin(3x-Pi/3)

5/4=sin(3x-Pi/3)/cos(3x-Pí/3)

5/4=tg(3x-Pi/3)

3x-Pi/3=0,9+k*Pi

x=0,3+Pi/9+k*Pi/3


A megoldás sajtóhibás (szerintem).

2020. márc. 20. 10:52
 6/8 A kérdező kommentje:
5/4=tg(3x-Pi/3)-ig kijött de honnan jön a 0,9?
2020. márc. 20. 10:58
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Visszakeresés radiánban.
2020. márc. 20. 11:01
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)Már értem.
2020. márc. 20. 11:04