Szóval a feladat 5⋅cos(3x-π/3)-4⋅sin(3x-π/3)=0 és a megoldásban ez van x=9/10+π/3+k⋅π
Sehogy sem jutottam el ehhez a megoldáshoz. :(
2020. márc. 20. 10:43
1/8 anonim válasza:
Nem!
Oldd meg magad! Amúgy ugye tudod, hogy feljárnak ide a tanárok és teljes osztályra kiterjedő egyest adnak azért, ha valaki innen számoltatja ki a feladatát!
2/8 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm?!! Egyébként már 3 órája ülök itt felette és egyszerűen nem jön ki a megoldás.
2020. márc. 20. 10:46
3/8 anonim válasza:
Tanárodat megkéred, hogy segítsen!
4/8 A kérdező kommentje:
Már ráírtam de reggel óta nem üzent vissza :(
2020. márc. 20. 10:52
5/8 anonim válasza:
5cos(3x-Pi/3)=4sin(3x-Pi/3)
5/4=sin(3x-Pi/3)/cos(3x-Pí/3)
5/4=tg(3x-Pi/3)
3x-Pi/3=0,9+k*Pi
x=0,3+Pi/9+k*Pi/3
A megoldás sajtóhibás (szerintem).
6/8 A kérdező kommentje:
5/4=tg(3x-Pi/3)-ig kijött de honnan jön a 0,9?
2020. márc. 20. 10:58
8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)Már értem.
2020. márc. 20. 11:04