S:P=0,5 Q+2000

D:P=12010-0,2 Q


Milyen ár mellett lesz egyensúlyban a piac?



2021. szept. 26. 17:10
 1/6 krwkco ***** válasza:
S supply, D demand, P price. A Q az micsoda?
2021. szept. 26. 18:05
 2/6 A kérdező kommentje:
Mennyiség
2021. szept. 26. 18:40
 3/6 krwkco ***** válasza:

S:P=D:P

0,5 Q+2000=12010-0,2 Q

0,7 Q=10010

Q=14300

S:P=D:P=9150

Ha ennek az izének az ára felmegy 9150-re, akkor a gyártók hajlandóak 14300 darabot termelni. És ezen az áron a vevők meg is veszik ezt a mennyiséget.

2021. szept. 26. 18:59
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2021. szept. 26. 19:00
 5/6 A kérdező kommentje:
14300 hogy jön ki?
2021. szept. 26. 19:51
 6/6 krwkco ***** válasza:
0,7 Q=10010 => Q=10010/0,7=14300
2021. szept. 26. 20:00