S:P=0,5 Q+2000
D:P=12010-0,2 Q
Milyen ár mellett lesz egyensúlyban a piac?
2021. szept. 26. 17:10
1/6 krwkco válasza:
S supply, D demand, P price. A Q az micsoda?
2/6 A kérdező kommentje:
Mennyiség
2021. szept. 26. 18:40
3/6 krwkco válasza:
S:P=D:P
0,5 Q+2000=12010-0,2 Q
0,7 Q=10010
Q=14300
S:P=D:P=9150
Ha ennek az izének az ára felmegy 9150-re, akkor a gyártók hajlandóak 14300 darabot termelni. És ezen az áron a vevők meg is veszik ezt a mennyiséget.
4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2021. szept. 26. 19:00
5/6 A kérdező kommentje:
14300 hogy jön ki?
2021. szept. 26. 19:51
6/6 krwkco válasza:
0,7 Q=10010 => Q=10010/0,7=14300