Sos, segítene ebben légyszi, aki jó fizikából? Rezgőmozgás


Az órán csak olyat oldottunk meg ahol meg volt adva az idő és nem tudom ezt hogy kellene.


[link]



2021. szept. 22. 23:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Az omegát w-vel fogom írni.

y(t)=A*sin(w*t) Ebből A, w adott.

Ha ezt az idő szerint lederiválod, azt kapod hogy:

v(t)=A*w*cos(w*t)

a(t)=-A*w^2*sin(w*t)


Mivel a sin-cos függvények korlátosak (értékük -1 és 1 között van), ezért a max értékeke úgy kaphatod, ha a sin(...) és cos(...) helyére +-1-et helyettesítesz.

2021. szept. 22. 23:32
 2/2 anonim ***** válasza:

w=2*pi/T

T=2*pi/w

f=1/T

2021. szept. 23. 00:24