Hány olyan 20 jegyű szám készíthető az 1 2 3 számjegyekből melyben a szomszédos számjegyek mindig egyel térnek el egymástól?2021. szept. 17. 15:17
1/7 anonim válasza:
Ha az első számjegy 2, akkor a második kétféle lehet (1,3), harmadik biztos 2, és így tovább ...
Innen már megy?
2/7 A kérdező kommentje:
Nem teljesen.
Ott akadok el, ha az első számjegy 1 vagy 3. Akkor a másodikhoz csak egy lehetőség van. De a harmadik mi lehet? Illetve akkor mi, ha az első szám 2.
Belekavarodtam a sorrendekben.
2021. szept. 17. 16:13
3/7 anonim válasza:
1 után csak 2 jöhet - 1 lehetőség
2 után 1 vagy 3 jöhet - 2 lehetőség
3 után 2 jöhet - 1 lehetőség
4/7 anonim válasza:
Minden második számjegy (tehát összesen 10 darab) biztosan 2. A többi 1 vagy 3, tetszőlegesen. Mivel páros az elemszám, 10 darab 2-es és 10 darab (1 vagy 3) lesz. A 10 darab kettes az fix. A 10 darab 1 vagy 3 az 10x2 lehetőség, tehát 2^10 darab lehet. Mivel azonban ezeknek a pozíciója (vagy a páratlanadik, vagy a páros helyeken szerepelnek) kétféle lehet, és mindkét esetben ugynaennyi lehetőség van, ezért ez összesen 2*2^10 szám.
5/7 A kérdező kommentje:
Akkor 3 különböző lehetőség van:
Ha 1-el kezdődik:
1 * 1 * 2 *1.... = 512
{1} {2} {1|3}
Ha kettővel:
1*2*1*2.... = 1024
{2} {1|3} {2}
Ha hárommal:
1*1*2*1... = 512
{3} {2} {1|3}
A három sorrend ezeket hozta ki. Viszont még azt nem értem, hogy akkor összesen hány 20 jegyű készíthető?
512 vagy 1024 ? vagy ezeket ki kéne egymásból vonni?
2021. szept. 17. 16:26
6/7 anonim válasza:
Nem olvasod el a válaszokat, csak kérdezel.
7/7 A kérdező kommentje:
Kösznöm mindenkinek a segítséget, megvilágosodtam!! :)
2021. szept. 17. 16:59