Hány olyan 20 jegyű szám készíthető az 1, 2, 3 számjegyekből melyben a szomszédos számjegyek...?

Hány olyan 20 jegyű szám készíthető az 1 2 3 számjegyekből melyben a szomszédos számjegyek mindig egyel térnek el egymástól?

2021. szept. 17. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha az első számjegy 2, akkor a második kétféle lehet (1,3), harmadik biztos 2, és így tovább ...


Innen már megy?

2021. szept. 17. 16:06
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem teljesen.

Ott akadok el, ha az első számjegy 1 vagy 3. Akkor a másodikhoz csak egy lehetőség van. De a harmadik mi lehet? Illetve akkor mi, ha az első szám 2.

Belekavarodtam a sorrendekben.

2021. szept. 17. 16:13
 3/7 anonim ***** válasza:

1 után csak 2 jöhet - 1 lehetőség

2 után 1 vagy 3 jöhet - 2 lehetőség

3 után 2 jöhet - 1 lehetőség

2021. szept. 17. 16:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Minden második számjegy (tehát összesen 10 darab) biztosan 2. A többi 1 vagy 3, tetszőlegesen. Mivel páros az elemszám, 10 darab 2-es és 10 darab (1 vagy 3) lesz. A 10 darab kettes az fix. A 10 darab 1 vagy 3 az 10x2 lehetőség, tehát 2^10 darab lehet. Mivel azonban ezeknek a pozíciója (vagy a páratlanadik, vagy a páros helyeken szerepelnek) kétféle lehet, és mindkét esetben ugynaennyi lehetőség van, ezért ez összesen 2*2^10 szám.
2021. szept. 17. 16:24
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor 3 különböző lehetőség van:


Ha 1-el kezdődik:

1 * 1 * 2 *1.... = 512

{1} {2} {1|3}


Ha kettővel:

1*2*1*2.... = 1024

{2} {1|3} {2}


Ha hárommal:

1*1*2*1... = 512

{3} {2} {1|3}


A három sorrend ezeket hozta ki. Viszont még azt nem értem, hogy akkor összesen hány 20 jegyű készíthető?

512 vagy 1024 ? vagy ezeket ki kéne egymásból vonni?

2021. szept. 17. 16:26
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem olvasod el a válaszokat, csak kérdezel.
2021. szept. 17. 16:40
 7/7 A kérdező kommentje:
Kösznöm mindenkinek a segítséget, megvilágosodtam!! :)
2021. szept. 17. 16:59