Mennyi , az ötöd kétharmadának a tizede?


2021. szept. 13. 19:51
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

(1/5) * (2/3) * (1/10) = (1*2*1)/(5*3*10) = 2/150 = 1/75

remélem elég részletes :)

2021. szept. 13. 19:52
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez még magas!
2021. szept. 13. 19:56
 3/7 A kérdező kommentje:
Tudnád kicsit magyarázva ,?
2021. szept. 13. 19:57
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

ötöd = 1/5

kétharmad = 2/3

tized = 1/10

X számnak az Y része = X*Y. Pl. 2-nek az egyharmad része = 2*(1/3). Tehát a fentieket össze kell szorozni. A szorzás elvégzését lásd az első kommentemben. A számlálókat a számlálókkal, a nevezőket a nevezőkkel szorzod, majd egyszerűsítesz.

2021. szept. 13. 20:21
 5/7 anonim ***** válasza:
21%
#4 Sok ember van, aki 40 évesen se tud törteket összeszorozni :(
2021. szept. 13. 20:22
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm 1 es és 5 ös válaszoló!
2021. szept. 13. 20:32
 7/7 A kérdező kommentje:
Már 4 es!
2021. szept. 13. 20:53