Nagyon sokat segítene.

2021. szept. 7. 19:48
 1/3 anonim ***** válasza:

A szoba területe 15,75 m². A szőnyeg akkora, amekkorát veszel, de mindenképpen legyen 15,75 m² vagy annál kisebb.


Az akváriumban 15,36 liter víz van 2/3-ig megtöltve.


Javítsatok ki, ha tévedtem.

2021. szept. 7. 19:58
 2/3 anonim ***** válasza:
Szorozd össze a számokat és figyelj a mértékegységre!
2021. szept. 7. 19:59
 3/3 anonim ***** válasza:

1.


3,5*4,5=15,75 négyzetméter


2.


40*24*24=23040 köb cm = 23,04 liter


23,04...100%

x.......66,6%

x=23,04*66,6/100=15,34464

2021. szept. 7. 20:01