Valaki segítene megoldani ezt a feladatot?


Számítsátok ki a+b értékét, ha a=1-2+3-4+...+99-100 és b=(-1)¹×(-1)²×(-1)³×...×(-1)az ötvenediken


Nem kellenek a negatívak! Nem nekem kell a megoldás :&



2021. szept. 10. 17:39
 1/4 anonim válasza:
100%
hub.zmeg. Már értem miért buktam meg matekból
2021. szept. 10. 17:43
 2/4 anonim ***** válasza:

Pedig ezek egyáltalán nem nehezek.


Az a összegnél érdemes így zárójelezni: (1-2)+(3-4)+..., a zárójelben mindig (-1) lesz az eredmény, és az összegben lévő számokból 50 ilyen pár kreálható, vagyis 50*(-1)=-50 lesz.

A másodiknál a hatványozásnál tanultak szerint össze lehet adni a kitevőket: 1+2+...+50. Mivel a (-1)^valami esetén az érték csak 1 vagy (-1) lehet, ez a valami paritásán múlik; ha páros, akkor 1, ha páratlan, akkor (-1). 1-től 50-ig 25 darab páratlan szám van, ezek összege páratlan, ha ezekhez akármennyi párosat adunk, akkor az eredmény végig páratlan marad. Tehát a (-1) kitevője páratlan, így értéke (-1).


a+b=(-50)+(-1)=-51, ez a végeredmény.

2021. szept. 10. 17:59
 3/4 anonim ***** válasza:

a=-1-1-...-1=-50

b:=(-1)^(1+2+...+50)=(-1)^(50*49/2)=-1

a+b=-51

2021. szept. 10. 18:00
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!! Imádom hogy ezen a weboldalon segítenek egymásnak az emberek❤
2021. szept. 10. 18:05