Hogyan lehetne megoldani ezt a mátrixokkal kapcsolatos feladatot ?

Bizonyítsuk be, hogy valamely M mátrix λ sajátértékéhez tartozó sajátvektorok kiegészítve a 0 vektorral vektorteret alkotnak!

2021. jún. 26. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt kell megmutatnod, hogy a v1; v2; v3 ; ... ; v(k-1) ; vk vektorok esetén


vk = a1 * v1 + a2 * v2 + a3 * v3 + ... + a(k-1) * v(k-1)


vektoregyenletnek nincs megoldása (vagyis a a v1;...;vk vektorok egymástól lineárisan függetlenek). Illetve 1 megoldás lehet, hogyha vk=nullvektor, akkor a1=a2=a3=...=a(k-1)=0.

2021. jún. 26. 14:41
 2/4 dq ***** válasza:
Hol akadtál el? Felírod a vektortér definícióját, és pontról pontra végighaladsz rajta, hogy minden állítás igaz. Minden állítás triviálisan igaz amúgy. (Az #1-et nyugodtan skipeld.)
2021. jún. 26. 18:01
 3/4 anonim ***** válasza:
57%

Ezt így, ahogy van tanultad. Benne is van a tankönyvben.

#2 is félre akar vezetni, nem kell az axiómákat egyesével végignézni. Tanultad azt is, hogy egy halmaz akkor és csak akkor altér, ha nem üres és zárt a lineáris kombinációra, elég ezt a két feltételt ellenőrizni a sajátvektorok halmazára.

2021. jún. 26. 19:34
 4/4 dq ***** válasza:
Teljesen jogos, úgy egyszerűbb, tisztább, értelmesebb.
2021. jún. 26. 23:35