Hogyan kell az alábbi feladatokat kiszámítani?

[link]

2021. jún. 28. 09:43
 1/1 anonim ***** válasza:

AB irányvektor (1;4)

AB normálvektor (4;-1)

AB egyenes egyenlete: 4*x-1*y=4*3-1*12, azaz 4x-y=0 így a=-1 és b=0

Sárga függvénytáblázat 57. oldal, az egyenes egyenlete


R=a/(2*sin alfa)= 6/(2*sin(30fok))=6 egység

Sárga függvénytáblázat 39. oldal.


Függvénytáblázat hiányában segít a google.

2021. jún. 28. 10:00