Hogyan kell megoldani ezt a feladatot? Lent.

3x+2y=4. Ez egy egyenes egyenlete. Írd föl az egyenes irányszöget, irányvektorát, normálvektorát, meredekségét.
2010. aug. 25. 14:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez egy koordináta geometriás feladat.


Az egyenes egyenletét az iránytényezős felírással a következőképpen néz ki:

v2x - v1y = v2x0 - v1y0 ebből a következő dolog következik:

v2=3 és a v1=-2. Tehát az adott egyenlet irányvektora: V(3,-2). Ebből a normálvektort úgy kapjuk, hogy megcseréljük a 2 koordinátát és az egyiket ellentétes előjellel vesszük ( vagyis a vektort elforgatjuk 90al) -> N(2,3) - az egyenes normálvektora.


Ahhoz, hogy kiszámítsuk a meredekséget át kell alakítani az egyenletet az y=mx+b formára. Rövid számolgatás után kijön, hogy y=(-3/2)x+2. Tehát a meredekségünk -(3/2)-ed.

A meredekségből visszaszámolhatjuk az irányszöget, ugyanis m=tgß azaz -(3/2)=tgß, bepötyögöd a számológépbe és kész is :)

2010. aug. 25. 15:22
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Így már értem is :)
2010. aug. 25. 17:04