Réépa kérdése:

Az összes ellenállás azonos értékű: R1...R7 = 100Ω. -Ha U=100V, mekkora R1 ellenállás árama és feszültsége? (UR1, IR1)


Egy párhuzamos rezgőkör rezonancia frekvenciája: f0 = 103,3 MHz.

A tekercs induktivitása: L = 2,374 * 10-7(mínusz hetediken) H.

Mekkora a kondenzátor kapacitása?


Tudtok esetleg segíteni?



2021. jún. 8. 18:03
 1/2 anonim ***** válasza:
74%

Az elsőnél azt is meg kellene adni, hogy vannak kapcsolva az ellenállások, sorosan, párhuzamosan?

Ha párhuzamosan vannak kapcsolva, akkor mindegyik ellenállásra 100 V kerül, és mivel azonos az értékük mindegyiken azonos áram folyik, például az R1-en: I1=U/R1

Ha sorosan vannak kapcsolva, akkor az áram mindegyiken azonos: I=U/(R1+…+R7)

Egy ellenálláson eső feszültség, például R1-en: UR1=I·R1

A másodiknál egy rezgőkör rezonanciafrekvenciája: f0=1/2π√(LC)

Ebből kifejezed a C-t: C=1/(2πf0)²·L, már csak be kell helyettesíteni.


Így már meg tudod oldani?

2021. jún. 9. 00:00
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Azt nézem, mi ez az alpári faragatlanság, hogy itt nyivákolsz segítségért, aztán mikor a jószándékú idejáró még kérné a feladat értelmezéséhez szükséges adatokat, akkor már le sem kakkantod a fejét, mert meglett a kettes vagy akármi.

Persze, tudom, nem két nap múlva kellett volna írnom ezt, hanem öt év múlva, mert így adja magát a gyenge kifogás, hogy lementem cigiért, csak zárva volt a kisbolt, a következő meg a Grand Canyon túloldalán van, és pont öt perce, mikor a lépcsőn caplattam felfelé, már el is határoztam, hogy ha beérek a lakásba, rögtön megköszönöm a segítséget. :D

2021. jún. 10. 17:34