Hogyan számolom ki hogy pl 640g 25tomeg %os oldalban hány g az oldott anyag?

Nemsokára doga lesz kémiából és nem nagyon vagyok ezzel tisztában ://

2021. máj. 31. 20:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Megszorzod a 640 grammot a 25-tel, és elosztod 100-zal, tehát az eredmény 160 gramm.

tömegszázalék = oldott anyag tömege / oldat tömege * 100, innen rendezed az egyenletet.

2021. máj. 31. 20:35
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezt fejben is.

25%=0,25=1/4 (egy negyed)

egy nyolcada 80 mert 8*8=64 => 8*80=640

1/4=2*1/8 => 1/4=160

2021. máj. 31. 20:45
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm így világos:)
2021. máj. 31. 20:59