Nemsokára doga lesz kémiából és nem nagyon vagyok ezzel tisztában ://2021. máj. 31. 20:26
1/3 anonim válasza:
Megszorzod a 640 grammot a 25-tel, és elosztod 100-zal, tehát az eredmény 160 gramm.
tömegszázalék = oldott anyag tömege / oldat tömege * 100, innen rendezed az egyenletet.
2/3 anonim válasza:
Ezt fejben is.
25%=0,25=1/4 (egy negyed)
egy nyolcada 80 mert 8*8=64 => 8*80=640
1/4=2*1/8 => 1/4=160
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm így világos:)
2021. máj. 31. 20:59