Ez a feladat:
1,
Befogó:27cm
Mellett hegyesszög:75fok
Mikkora az átfogó és a másik befogó?
Mekkora a másik hegyesszög?
2,
Két befogó 10 és 20. Mekkora az átfogó és a hegyesszögek?
2021. máj. 28. 16:27
1/1 anonim válasza:
1) cos(75°)=27/c, ahol c az átfogó.
tg(75°)=a/27, ahol a a másik befogó.
Ellenőrzésként érdemes a Pitagorasz-tételt felírni.
tg(béta)=27/a, ahol béta a másik hegyesszög, a pedig az előbb kiszámolt befogó.
Ellenőrzésként érdemes azt tételt használni, hogy a belső szögek összege 180° kell, hogy legyen (illetve kb. annyi, a kerekítések miatt).
2) tg(alfa)=10/20, ahol alfa a 10 cm-es oldallal szemközti szög.
tg(béta)=20/10, ahol béta a 20 cm-es oldallal szemközti szög.
sin(alfa)=10/c, ahol c az átfogó.