Valaki segítene a szögfüggvényekkel?


Ez a feladat:

1,

Befogó:27cm

Mellett hegyesszög:75fok

Mikkora az átfogó és a másik befogó?

Mekkora a másik hegyesszög?

2,

Két befogó 10 és 20. Mekkora az átfogó és a hegyesszögek?



2021. máj. 28. 16:27
 1/1 anonim ***** válasza:

1) cos(75°)=27/c, ahol c az átfogó.

tg(75°)=a/27, ahol a a másik befogó.

Ellenőrzésként érdemes a Pitagorasz-tételt felírni.


tg(béta)=27/a, ahol béta a másik hegyesszög, a pedig az előbb kiszámolt befogó.


Ellenőrzésként érdemes azt tételt használni, hogy a belső szögek összege 180° kell, hogy legyen (illetve kb. annyi, a kerekítések miatt).


2) tg(alfa)=10/20, ahol alfa a 10 cm-es oldallal szemközti szög.

tg(béta)=20/10, ahol béta a 20 cm-es oldallal szemközti szög.


sin(alfa)=10/c, ahol c az átfogó.

2021. máj. 28. 17:38