Szögfüggvenyek általános ertelmezésénél járunk ahhoz kapcsoldo ez a pár feladat valaki megoldana? Melyik szög sinusza? Sin a(alfa)=0,6845 Sin a(alfa)=-0,2971 Melyik szög cosinusza? Cos a (alfa)=0,8453 Cos a (alfa)= -0,4519

2021. ápr. 22. 12:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezen nincs mit megoldani. Bepötyögöd szépen a számológépedbe, a kijelzőn látott számot pedig kimásolod a füzetedbe.
2021. ápr. 22. 12:47
 2/3 anonim ***** válasza:

sina=0,6845

a1=43,19°+k*360°, a2=180°-43,19°=k*360°=136,81°+k*360°


sina=-0,2971

a1=-17,28°+k*360°, a2=180-(-17,28°)+k*360°=197,28+k*360°


cosa=0,8453

a1=32,30°+k*360°, a2=-32,30°+k*360°


cosa=-0,4519

a1=116,87°+k*360°, a2=-116,87°+k*360°


A k tetszőleges egész számot jelöl.

2021. ápr. 22. 14:32
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszii
2021. ápr. 26. 08:21