Hogyan kell ezt a másodfokú egyenletet megoldani?

[link]

2021. máj. 24. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Új ismeretlen bevezetésével. y=x^2 és akkor behelyettesítve:


I: y^2-8y-9=0


II: y^2-17y+16=0


Ha megvan az y, akkor az egyenlő lesz x^2-el, gyököt vonsz belőle.

2021. máj. 24. 11:21
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a válaszod. Hogyan jön ki az y?

A II.-ből kivonom az I.-est?

2021. máj. 24. 11:30
 3/7 anonim ***** válasza:
akár az I.-ből is kivonhatod a II-t, de másodfokú megoldóképlettel megoldod mindkettő egyenletet külön külön és a közös gyök(ök) lesznek a jó megoldások.
2021. máj. 24. 11:38
 4/7 A kérdező kommentje:

-9y+25=0 /-25

-9y=-25 /-9

y=2.77


Ez így helyes?

2021. máj. 24. 11:52
 5/7 krwkco ***** válasza:

"Hogyan jön ki az y? A II.-ből kivonom az I.-est?"

NEM.

Ez két külön, független feladat. y-ra használd a másodfokú egyenlet megoldóképletét. Az y-ból gyökvonásnál vigyázz, mert a + és - gyökök összesen 4 megoldást adnak x-re. Az I és a II feladatban is.

2021. máj. 24. 23:29
 6/7 A kérdező kommentje:

Ez így jó?

[link]

2021. máj. 24. 23:31
 7/7 krwkco ***** válasza:
Tökéletes!
2021. máj. 25. 08:36