Egymástól 10 km távolságban levő állomások között az utat egy vonat 10,5 perc alatt teszi meg. Induláskor 90 másodpercig gyorsít állandó gyorsulással, a fékezés 70 másodpercig tart szintén állandó gyorsulással. Mekkorák a gyorsulások és mekkora a vonat sebessége a nyílt pályán?
2010. aug. 23. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
jóvicc. kinem számolom neked:D
2010. aug. 23. 21:35
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez nehéznek számít? :S

Képletet legalább tud valaki írni?

2010. aug. 23. 21:38
 3/5 anonim ***** válasza:

A mozgásokra 3 egyenletet kell felírni, mivel az út három szakaszból áll össze.


1. szakasz: egyenletesen gyorsuló mozgás

s1 = (a1 / 2) * t12 (t1 a négyzeten)


2. szakasz: egyenes vonalú egyenletes mozgás

s2 = v * t2 (t kettő)


3. szakasz: gyorsuló mozgás (csak negatív lesz a gyorsulás)

s3 = (a3/2) * t32 (t3 a négyzeten)



Ezen kívül még felírható, hogy:

s1 + s2 + s3 = 10 km, azaz 10 000 m


illetve

t1 + t2 + t3 = 10,5 perc, azaz 630 s


Igen ám, de tudjuk, hogy t1 = 90 s, és t3 = 70 s, mert a feladat ezeket megadja. Tehát ki lehet számolni t2-t.


Innen tudod folytatni?


-falcon-

2010. aug. 23. 21:49
 4/5 A kérdező kommentje:

hűű, Falcon. te ezt nagyon érted. esetleg nem adnál msn címet, vagy email címet egy olyan lánynak, aki 6 éve nem tanult fizikát és szeptember 4-én pedig vizsgáznia kell belőle az egyetemen? :D


nagyon köszönöm, egyébként a válaszod.

2010. aug. 23. 21:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Küldtem privát mailt :)
2010. aug. 23. 22:00