Az egyenlőszárú derékszögű háromszög alapja 3cm-el hosszabb a száránál. Mekkora a háromszög kerülete?


Szóval és a megoldásban meg így kezdődik,ahol el is akadtam

c=a+3cm

-------

K=?


De nem c=a-3cm lenne a helyes?


1) I. c=a+3

II. c=a✔︎2

a✔︎2=a+3

a✔︎2-a=3


a(✔︎2-1)=3

a=3/✔︎2-1 nevező gyöktelenítése.



Ehh nem értem.



2021. máj. 8. 16:45
 1/2 anonim ***** válasza:

a=3/✔︎2-1 ezt rosszul írtad, mivel ✔︎2-1 -gyel osztottál.

3/(✔︎2-1) a számításod eredménye, teljesen jó.

Gyöktelenítéshez bővíts ✔︎2+1-gyel:

3*(✔︎2+1)/((✔︎2-1) * (✔︎2+1))

3*(✔︎2+1)/(2 + ✔︎2 - ✔︎2 - 1) = 3*(✔︎2+1)/(2 - 1) = 3*(✔︎2+1)/1 = 3*(✔︎2+1).

2021. máj. 8. 16:56
 2/2 anonim ***** válasza:
töltsd le a "geometer" programot a letöltő központról!
2021. jún. 7. 20:23