Szóval és a megoldásban meg így kezdődik,ahol el is akadtam
c=a+3cm
-------
K=?
De nem c=a-3cm lenne a helyes?
1) I. c=a+3
II. c=a✔︎2
a✔︎2=a+3
a✔︎2-a=3
a(✔︎2-1)=3
a=3/✔︎2-1 nevező gyöktelenítése.
Ehh nem értem.
2021. máj. 8. 16:45
1/2 anonim válasza:
a=3/✔︎2-1 ezt rosszul írtad, mivel ✔︎2-1 -gyel osztottál.
3/(✔︎2-1) a számításod eredménye, teljesen jó.
Gyöktelenítéshez bővíts ✔︎2+1-gyel:
3*(✔︎2+1)/((✔︎2-1) * (✔︎2+1))
3*(✔︎2+1)/(2 + ✔︎2 - ✔︎2 - 1) = 3*(✔︎2+1)/(2 - 1) = 3*(✔︎2+1)/1 = 3*(✔︎2+1).
2/2 anonim válasza:
töltsd le a "geometer" programot a letöltő központról!