Egy trapéz alapjai 46 illetve 25 cm hosszúak, szárai 13 és 20 cm. Mekkora a területe?


Légyszi valaki írja meg a megoldást, és a magyarázatot hozzá! A matek tanárunk semmit sem magyaráz el, és magamtól nem tudom kitalálni ://

Előre is köszi! :)



2021. máj. 7. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:

a:46 cm

b:13 cm

c:25 cm

d: 20 cm


Trapéz területe : (a+c) ÷ 2 = 46+25= 71÷2 35,5cm2.

2021. máj. 7. 18:03
 2/5 anonim ***** válasza:

A trapéz magassága m


x^2+m^2=13^2

(21-x)^2+m^2=20^2

--------------------

Megoldod az egyenletrendszert.

m=12, x=5

T=(46+25)/2*12

2021. máj. 7. 18:07
 3/5 anonim ***** válasza:
#1 A trapéz területe ((a+c)/2)*m
2021. máj. 7. 18:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Összefoglalva: [link]
2021. máj. 7. 18:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha a #4-es válasz linkje nem menne, itt van egy másik:

[link]

2021. máj. 7. 18:42