2021. ápr. 17. 12:08
3/5 anonim válasza:
Először ki kell számolnod a trapéz magasságát, utána a szárak hosszát.
A magasság megegyezik a leghosszabb szár hosszával.
Ha ezek megvannak, akkor minden megvan a térfogathoz, és ha azt kiszámoltad, akkor a gyök(3)-mal meg kell szoroznod.
4/5 anonim válasza:
A trapéz szára 10, így a leghosszabb oldala 12.
5/5 anonim válasza:
#4 Bocs! Szimmetrikus trapézra gondoltam.
Helyesen:
ma=10*sqrt(3)
b=20
T=(2+12)/2*10*sqrt(3)=70*sqrt(3)
M=b=20
V=20*70*sqrt(3)=1400*sqrt(3)
V*sqrt(3)=1400*3=4200