Egy derékszögű trapéz alapú hasáb alaplapjának egyik szöge 60°. A trapéz alapjai 2 és 12 cm hosszúak. A hasáb legnagyobb területű oldallapja négyzet. Határozd meg a test térfogatának √3-szorosát! (négyzetgyök3-szorosát)?


2021. ápr. 17. 12:08
 1/5 anonim ***** válasza:
hát határozd meg
2021. ápr. 17. 12:44
 2/5 anonim ***** válasza:

ma=5*✓3

Ta=(10+2)*5*✓3/2

M=12

...

2021. ápr. 17. 12:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Először ki kell számolnod a trapéz magasságát, utána a szárak hosszát.

A magasság megegyezik a leghosszabb szár hosszával.

Ha ezek megvannak, akkor minden megvan a térfogathoz, és ha azt kiszámoltad, akkor a gyök(3)-mal meg kell szoroznod.

2021. ápr. 17. 12:51
 4/5 anonim ***** válasza:
A trapéz szára 10, így a leghosszabb oldala 12.
2021. ápr. 17. 14:06
 5/5 anonim ***** válasza:

#4 Bocs! Szimmetrikus trapézra gondoltam.


Helyesen:

ma=10*sqrt(3)

b=20

T=(2+12)/2*10*sqrt(3)=70*sqrt(3)

M=b=20

V=20*70*sqrt(3)=1400*sqrt(3)

V*sqrt(3)=1400*3=4200

2021. ápr. 17. 18:33