Ha van egy 46 cm kerületű téglalapom, és a két oldalát nem ismerem. B= a + 10, a=ismeretlen? Még ma kell küldenem.


2021. máj. 4. 17:08
 1/4 qkker1 ***** válasza:
52%
Akkor küldjed!
2021. máj. 4. 17:20
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

K=2×(a+b)

Mivel b=a+10, ezért K=2×(a+a+10)=2×(2a+10)=46 cm

Remélem a többit már magadtól is ki tudod számolni.

2021. máj. 4. 17:34
 3/4 anonim ***** válasza:
43%
Hajrá! :)
2021. máj. 4. 17:34
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek!
2021. máj. 4. 20:25