1.) Egy paralelogramma egyik oldala 8 cm, a mellette lévő oldala pedig ennek a 3/4-e.Mennyi a paral. kerülete?

2.)Anna és Peti együtt 26 évesek.4 évvel ezelőtt Anna kétszer annyi idős volt mint Peti.Hány évesek most a gyerekek?

3.)Egy termék árát 20%-kal csökkentették, így 100ft-ba kerül.Mennyi volt a termék ára kezdetben?



2021. máj. 3. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
Azért durva, hogy 16 évesen ilyeneket nem tudsz kiszámolni.
2021. máj. 3. 22:39
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

1: Remélem, még nem vagy harmadikos, különben elég nagy szégyen lenne.

Ha az egyik oldal 8 cm, akkor mekkora ennek a háromnegyede?

Milyen oldalak vannak még?

Ezeket aztán össze tudod adni a kerülethez?


A 3. feladat is hasonló.

2021. máj. 3. 22:41
 3/4 anonim ***** válasza:

1.) 8 cm 3/4-e: 6 cm=b


paralelogramma területképlete: a*ma


kéne egy 3. adat a kiszámításához.


2.) a+b=26

(a-4)=(b-4)*2


az első egyenlet alapján:

a=26-b


második egyenletbe behelyettesítve:

(26-b)-4=(b-4)*2


Egyenlet rendezése:

22-b=2b-8 /+8

30-b=2b /+b

30=3b /:3

10=b


az első egyenletbe visszahelyettesítve:


a+10=26

a=16


Válasz:

Anna 16, Peti pedig 10 éves most.


ellenőrzés:

(16-4)=12

(10-4)*2=12

2021. máj. 3. 22:41
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

3.)

Ha 20%-al csökkentették, akkor az eredeti ár 80%-a a 100 Ft.


aránypárral kiszámolható:


100/80=x/100

ezek alapján x=125


A termék eredeti ára 125 Ft volt.

2021. máj. 3. 22:44