Link:
Ezt a 2 feladatot bárhogyan elemzem, nem sikerül rajonnom a megoldásra.
Egyáltalán van megoldás?
Valaki akinek kijött a megoldás az levezeti nekem, mert maga a levezetés, gondolatmenet nagyon érdekel.
2021. jan. 3. 20:54
2/4 anonim válasza:
573)
b^2+4*a*c>=0
a^2=bc => a/b = c/a = t > 0 => t+1/t>2 => -(t+1/t)<-2
A Viete-formulák szerint:
(x1+1)(x2+1)=x1*x2+x1+x2+1=-c/a-b/a+1=-(t+1/t)+1<=-2+1=-1
Maximum, ha, a=b=c akkor a szorzat -1.
3/4 anonim válasza:
574)
p^2-4q>=0 (1)
2x1x2=x1+x2+2
2q=-p+2
p=2(q-2) (2)
Az (1)-be helyettesítve:
(2(q-1))^2-4q>=0
...
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segitseget. :) :)
2021. jan. 4. 08:41