Link:

[link]


Ezt a 2 feladatot bárhogyan elemzem, nem sikerül rajonnom a megoldásra.

Egyáltalán van megoldás?

Valaki akinek kijött a megoldás az levezeti nekem, mert maga a levezetés, gondolatmenet nagyon érdekel.


2021. jan. 3. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:
polinomfelbontás
2021. jan. 3. 20:55
 2/4 anonim ***** válasza:

573)


b^2+4*a*c>=0


a^2=bc => a/b = c/a = t > 0 => t+1/t>2 => -(t+1/t)<-2


A Viete-formulák szerint:

(x1+1)(x2+1)=x1*x2+x1+x2+1=-c/a-b/a+1=-(t+1/t)+1<=-2+1=-1

Maximum, ha, a=b=c akkor a szorzat -1.

2021. jan. 3. 21:23
 3/4 anonim ***** válasza:

574)

p^2-4q>=0 (1)


2x1x2=x1+x2+2

2q=-p+2

p=2(q-2) (2)


Az (1)-be helyettesítve:

(2(q-1))^2-4q>=0

...

2021. jan. 3. 21:31
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segitseget. :) :)
2021. jan. 4. 08:41