Fizika feladatok lennének Leírná valaki a megoldásukat?


1. Mekkora a Titán tömege, ha a sugara 2570km és a felszínén nyugvó 500 kg tömegű testre ható nehézségi erő 681,6 N?

Mekkora a nehézségi gyorsulás nagysága a Titánon?


2.A geológusok egy követ találtak, amelynek a súlya a vízben 62N. Határozd meg a kőzet sűrűségét, ha a tömege 9,3 kg!


3. A Titán tömege 1,35*10 a 23.on kg, a sugara 2570km. Mekkora erő hat a Titán felszínén nyugvó, 500 kg tömegű testre? Mekkora a nehézségi gyorsulás nagysága a Titánon?



Ha egyet is tudtok azt is megköszönném <3



2017. nov. 29. 14:10
 1/3 anonim ***** válasza:

a)

F = m*g

g = F/m

500kg-os testre ható erő 681,6N


g = 681,6N / 500kg = 1,36 m/s^2

Ehhez nem kellett a sugara.


c)


[link]


Ennek a képletnek a könyvedben is meg kell lennie:


g = G * M/R^2


R=2570km = 2.570.000m = 2,57*10^6 m

G állandó 6,67*10^(-11) N*m^2/kg^2

M = 1,35*10^23 kg


Azaz

g = 1,36 m/s^2

Ez jó, mert ugyanaz, mint ami az a-ban kijött.


b)

Egy test súlya egy közegben:


F nehézségi - F felhajtó


F = m*g - V * ró

F=62N

m=9,3kg

g = 10m/s^2

ró a víz sűrűsége: 1000kg/m^3

Ebből kijön a V, azaz a test térfogata m^3-ben.


Utána ró(test) = m/V

2017. nov. 29. 15:23
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezer hála <333 köszönöm :D
2017. nov. 29. 15:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Az 1-esben a titán tömegét megkapod ebből a képletből:


g = G * M/R^2


Behelyettesíted a g,G,R^2 értékeket és kijön az M.

2017. nov. 29. 16:01