1.) Két szám összege 31, különbségük 3!Melyik ez a két szám?

2.) Két szám különbsége 6,számtani közepük pedig 40!Melyik ez a két szám?

3.)Két szám osztási hányadosa 2, a maradék 8.Az osztó, az osztandó, a hányados és a maradék összege 54!Melyik ez a két szám?

Nagyon megköszönném ha valaki tudna segíteni de ha lehetne akkor megoldással/levezetéssel!



#házi feladat #matematika #két szám összege
2021. márc. 14. 15:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1. 14 és 17

x+x+3=31

2x=28

x=14 ergo a kisebb szám 14, a nagyobb pedig 14+3=17


2. 37 és 43

(x+x+6)/2=40

x=37

2021. márc. 14. 15:11
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

1.

Egyik szám: x

Másik szám: x+3

x + x + 3 = 31

Ezt próbáld megoldani!

.

2.

A számtani közép a két szám összegének a fele.

Egyik szám: x

Másik szám: x+6

(x + x + 6) / 2 = 40

Ezt próbáld megoldani!

.

3.

Osztó: x

Osztandó: 2x+8

x + 2x + 8 + 2 + 8 = 54

Ezt próbáld megoldani!

2021. márc. 14. 15:13