1.) Két szám összege 31, különbségük 3!Melyik ez a két szám?
2.) Két szám különbsége 6,számtani közepük pedig 40!Melyik ez a két szám?
3.)Két szám osztási hányadosa 2, a maradék 8.Az osztó, az osztandó, a hányados és a maradék összege 54!Melyik ez a két szám?
Nagyon megköszönném ha valaki tudna segíteni de ha lehetne akkor megoldással/levezetéssel!
2021. márc. 14. 15:07
1/2 anonim válasza:
1. 14 és 17
x+x+3=31
2x=28
x=14 ergo a kisebb szám 14, a nagyobb pedig 14+3=17
2. 37 és 43
(x+x+6)/2=40
x=37
2/2 anonim válasza:
1.
Egyik szám: x
Másik szám: x+3
x + x + 3 = 31
Ezt próbáld megoldani!
.
2.
A számtani közép a két szám összegének a fele.
Egyik szám: x
Másik szám: x+6
(x + x + 6) / 2 = 40
Ezt próbáld megoldani!
.
3.
Osztó: x
Osztandó: 2x+8
x + 2x + 8 + 2 + 8 = 54
Ezt próbáld megoldani!