Nagyon nem boldogulok egy deriválós feladattal HELP?


pl. ez, hogy

f(x)=(3/gyökpí)*ln*sinx négyzet és ezt a X0=gyökpí/3

tudom hogy furán írtam be de csak így tudtam. Ezek a pí.s feladatok kifognak rajtam

A végeredmény az 2 a számológépen ki is adja de le kell vezetni...



2021. ápr. 30. 11:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak egy szorzat, amit deriválni kell a szorzatfüggvény deriválási képlete alapján;


(f(x)*g(x))' = f(x)*g(x)' + g(x)*f(x)'


A függvények elemi függvények, amiket illik tudni deriváni;


(sin(x))' = cos(x)

(ln(x))' = 1/x


A 3/gyök(pí) konstans, azzal nem kell csinálni semmit (mintha a függvény mondjuk 2-vel lenne megszorozva). Ha ez megvan, akkor csak x helyére beírod a gyök(pí)/3-at, és végigszámolod a műveleteket, és amit a végén kapsz, az lesz a kérdéses érték.

2021. ápr. 30. 11:47
 2/7 anonim ***** válasza:
Az ln után nincs x?
2021. ápr. 30. 12:46
 3/7 tatyesz ***** válasza:
100%

helyesen:

3/√π · ln(sin(x²))


deriváltja: 3/√π·1/sin(x²)·cos(x²)·2x


x₀ = √(π/3)


3/√π·1/sin(π/3)·cos(π/3)·2·√(π/3) = 3/√π·2/√3·1/2·2·√(π/3) = 2

2021. máj. 1. 09:22
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Örök hála +2év
2021. máj. 1. 15:13
 5/7 A kérdező kommentje:

Egy másikban is elakadtam, megköszönöm ha tudnak segíteni!

f(x)=3*∛(x^2 )+2^x/ln2+π

x0=1

2021. máj. 1. 16:15
 6/7 anonim ***** válasza:

A ∛(x^2)-et érdemes átírni hatványalakra: x^(2/3), itt pedig lehet használni az


(x^n)' = n*x^(n-1) azonosságot:


(x^(2/3))' = 2/3 * x^(2/3 - 1) = 2/3 * x^(-1/3)


Az a^x deriváltja ln(a)*a^x, vagyis a 2^x deriváltja ln(2)*2^x.


Innen be tudod fejezni?

2021. máj. 1. 19:24
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen Köszönöm Szépen a segítséget!
2021. máj. 1. 19:55