Egy hegyre az északi és a déli oldalról 2 ösvény vezet, amelyek azonos szintről, egymástól légvonalban 8 km távolságra indulnak. Milyen magas a hegy, ha a 2 ösvény emelkedési szöge 18°24' illetve 22°43'?2021. ápr. 29. 07:55
1/1 anonim válasza:
Van egy 3szöged. Az alapja "a" adott, 8 km. A rajta fekvő 2 szög adott. A magasság x és a-x részekre osztja az alapot.
Ebből már fel tudsz írni 2 egyenletet a magasságra.
tg(béta)=m/(a-x) és tg(gamma)=m/x