Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szerintetek melyek a legfontos...

Szerintetek melyek a legfontosabb törvények, illemszabályok?

Figyelt kérdés
(Hf miatt kérdezem)

2021. ápr. 29. 02:07
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Illemszabály közül szerintem az hogy elfogadod más véleményét/nézetét, tehát meghallgatod a másikat akkor is ha nem feltétlenül értesz vele egyet (szerintem az hogy egymásnak ugranak az eltérő vélemény miatt, amibe amúgy nincs beleszólása egyik félnek sem egyrészt intoleráns és ostoba viselkedés, másrészt teljesen értelmetlen). Szerintem ez az alapja annak, hogy a másik embertársadat felebarátodként elfogadd és kölcsönösen toleránsak tudjatok maradni (pacifizmus). Továbbá ennek eleget téve bármiféle diszkrimináció megelőzhető és én úgy hiszem hogy az előzékenység is ebből következik.


Törvények közül pedig a fentiek értelmében a szabad véleménynyilvánítás joga, ami lehetővé teszi a szólás- és sajtószabadságot.

A Magyar Köztársaság Alkotmánya (1949. évi XX. törvény) védi a szabad véleménynyilvánítás jogát, tekintet nélkül a megfogalmazott álláspont érték- és igazságtartalmára.


Az Alkotmány 61. §-a (1) bekezdése „A Magyar Köztársaságban mindenkinek joga van a szabad véleménynyilvánításra, továbbá arra, hogy a közérdekű adatokat megismerje, illetőleg terjessze.”"


Persze ennek a törvénynek is vannak korlátai, például a nemzeti jelképek megsértése

2021. ápr. 29. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%
Tudod a házit illene neked megcsinálni.
2021. ápr. 29. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
15%
Viszont igen, egyetértek a #2-essel, a minimum az hogy cserébe a kérdező is leírja a saját véleményét. Így nem érzem fair-nek hogy egyáltalán válaszoltam a kérdésre.
2021. ápr. 29. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy egyrészt szívesen segítene az ember, mert ő legalább próbál ott infót keresni ahol a helye van - másrészt viszont nyilván azért házi feladat, hogy neki kelljen átgondolni és példákat találni a törvények szabályok közül.

Szerintem nem gond ha valaki segít neki, csak ne legyen nagyon egyoldalú. Bár az olyannal meg lehet csak megnehezíti az ember a kérdező helyzetét, egyből látszani fog hogy nem az ő "alkotása".

Kiindulásnak az #1 szerintem nagyon jó, segítő válasz és példát mutat a legfontosabb törvények közül.

2021. ápr. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
0%

"ÖKÖLJOG" ... amely kimonja ... 1§. - mindig az erosebb kutya prütyköl !!!


En csak ezt az 'illemszabalyt' ismerem :)))

2021. ápr. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Uhmm, értem. Szóval olyan hatalmas nagy dolog segíteni a másiknak egy olyan dologban amihez egyáltalán nem ért és nincs otthon a témában mert még fiatal? Ez az oldal azért van hogy olyan kérdéseket tegyünk fel amikre saját magunk nem tudjuk a választ : (
2021. ápr. 30. 02:48
 7/10 anonim ***** válasza:
34%
Tudod a házit azért szokták adni, hogy te amgad oldd meg, ne más oldja meg helyetted....
2021. ápr. 30. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22%

Kérdező!

Jól látod, ez az oldal valóban arról (is) szól hogy amiben lehet segítséget kérhetsz.

Viszont Te egy olyan általános kérdést tettél föl, amire lehet, hogy válaszok százait kaphatod, mégsem tudnál vele mit kezdeni.

Még a legfontosabb törvényeket csak-csak eléred a neten valamilyen formában, aztán már csak a jogászi bükkfanyelvet kell(ene) tudni értelmezni. ;)

Na de a legfontosabb illemszabályok?

Milyen területre gondolsz, hol-mikor-kivel kapcsolatos elvárások érdekelnek?

Minden helynek megvan a maga írott és íratlan illeme:

utcán-tömegközlekedési eszközön-rokonlátogatáskor-kórházban-sportpályán-szórakozóhelyen-öltözködésben-étkezéskor-bíróságon-temetésen-munkahelyen-állásinterjún..........órákig lehetne folytatni.


Szóval nem megsértődni kell, hanem pontosan fogalmazni.

2021. máj. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Lehet ostoba módon lepontozni, de azzal csak azt éred el, hogy a kutya sem fog segíteni. ;)
2021. máj. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
okexd
2021. máj. 19. 16:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!