2021. ápr. 28. 15:44
1/1 anonim válasza:
A kör középpontja K(u;v)
a kör általános egyenlete: (x-u)^2+(y-v)^2=r^2
a fenti egyenletet átalakítod:
(x-1)^2 + (y-2)^2 = 4
tehát a középpont K(1;2) a sugár pedig 2