Tudnátok ebben segíteni?: x2+y2-2x-4y+1=0 Határozza meg a kör középpontjának koordinátáit és a kör sugarát:


2021. ápr. 28. 15:44
 1/1 anonim ***** válasza:

A kör középpontja K(u;v)

a kör általános egyenlete: (x-u)^2+(y-v)^2=r^2


a fenti egyenletet átalakítod:


(x-1)^2 + (y-2)^2 = 4


tehát a középpont K(1;2) a sugár pedig 2

2021. ápr. 28. 15:52