Hány mol/dm3 koncentrációjú az az oldat, amelynek 1250 cm3-e 109,5 g hidrogén-kloridot tartalmaz?

Kicsit belegabalyodtam a koncentráció-számításba. Nekem 2,4 mol/dm3 jött ki. Jó lehet? Valaki segítene? :{

#kémia #dolgozat #koncentráció-számítás
2021. ápr. 27. 14:16
 1/2 Z003 ***** válasza:

1000 cm^3 = 1 dm^3


1250 cm^3 oldatban van 109,5g anyag akkor

1000 cm^3 oldatban van x g anyag akkor


x= (1000*109,5)/1250 = 87,6g anyag van 1 dm^3 oldatban


1 mol HCl 36,46g


87,6/36,46 = 2,4mol/dm^3

Jól számoltál.

2021. ápr. 27. 14:42
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm!
2021. ápr. 27. 14:59