Kicsit belegabalyodtam a koncentráció-számításba. Nekem 2,4 mol/dm3 jött ki. Jó lehet? Valaki segítene? :{2021. ápr. 27. 14:16
1/2 Z003 válasza:
1000 cm^3 = 1 dm^3
1250 cm^3 oldatban van 109,5g anyag akkor
1000 cm^3 oldatban van x g anyag akkor
x= (1000*109,5)/1250 = 87,6g anyag van 1 dm^3 oldatban
1 mol HCl 36,46g
87,6/36,46 = 2,4mol/dm^3
Jól számoltál.
2/2 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm!
2021. ápr. 27. 14:59