Egy dobozban 35 db izzó van, de ezek között 7 db hibás. Mennyi a valószínűsége annak,

hogy visszatevés nélkül 10 db-ot véletlenszerűen kiválasztva, lesz közötte pontosan 2 hibás?



2021. ápr. 27. 08:07
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Írd, ezt:Nem tudhatjuk, mivel lehet, hogy közben meghibásodik mind. XD
2021. ápr. 27. 08:18
 2/8 A kérdező kommentje:
haha
2021. ápr. 27. 08:36
 3/8 anonim ***** válasza:
(7 alatt 2)*(28 alatt 8)/(35 alatt 10)
2021. ápr. 27. 08:38
 4/8 A kérdező kommentje:

Jaj nagyon szépen köszönöm! És ha nem lenne probléma és belefér az idődbe és energiádba azt még eltudnád mondani hogy:Két -egymástól megkülönböztetett- szabályos játékkockával dobunk, és tekintjük a

dobott pontok összegét. Mennyi a valószínűsége, hogy az összeg:

a.) pontosan 5 b.) legalább 9 c.) legfeljebb 3 ?

(De tényleg csak ha van időd és kedved)

2021. ápr. 27. 08:40
 5/8 anonim ***** válasza:

a) 1+4, 2+3, 3+2, 4+1, => P=4/36=1/9


b) 3+6, 4+5, 4+6, 5+4, 5+5, 5+6, 6+3, 6+4, 6+5, 6+6

P=10/36=5/18


c)

1+1, 1+2, 2+1 => P=3/36=1/12

2021. ápr. 27. 08:48
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyonszépen köszönöm, egy úr vagy!
2021. ápr. 27. 08:50
 7/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm! Szívesen segítek!
2021. ápr. 27. 08:51
 8/8 anonim ***** válasza:
:)
2021. ápr. 27. 10:35