Egy dobozban 35 db izzó van, de ezek között 7 db hibás. Mennyi a valószínűsége annak,
hogy visszatevés nélkül 10 db-ot véletlenszerűen kiválasztva, lesz közötte pontosan 2 hibás?
2021. ápr. 27. 08:07
1/8 anonim válasza:
Írd, ezt:Nem tudhatjuk, mivel lehet, hogy közben meghibásodik mind. XD
2/8 A kérdező kommentje:
haha
2021. ápr. 27. 08:36
3/8 anonim válasza:
(7 alatt 2)*(28 alatt 8)/(35 alatt 10)
4/8 A kérdező kommentje:
Jaj nagyon szépen köszönöm! És ha nem lenne probléma és belefér az idődbe és energiádba azt még eltudnád mondani hogy:Két -egymástól megkülönböztetett- szabályos játékkockával dobunk, és tekintjük a
dobott pontok összegét. Mennyi a valószínűsége, hogy az összeg:
a.) pontosan 5 b.) legalább 9 c.) legfeljebb 3 ?
(De tényleg csak ha van időd és kedved)
2021. ápr. 27. 08:40
5/8 anonim válasza:
a) 1+4, 2+3, 3+2, 4+1, => P=4/36=1/9
b) 3+6, 4+5, 4+6, 5+4, 5+5, 5+6, 6+3, 6+4, 6+5, 6+6
P=10/36=5/18
c)
1+1, 1+2, 2+1 => P=3/36=1/12
6/8 A kérdező kommentje:
Nagyonszépen köszönöm, egy úr vagy!
2021. ápr. 27. 08:50